neděle 7. června 2015

23. Hadův týden

Vítám vás v novém týdnu. Minulý týden aktualizace vypadla, neb jsme měli vernisáž výstavy v Nymburce.
V uběhlém týdnu mne ale dojala tato zpráva:
Ďábel existuje a jeho nejsilnější zbraní je dnes internet, upozorňuje známý exorcista. Chudák exorcista, no ne?
Osobně si myslím, že možná dáběl existuje, neboť jedině tak je možné vysvětlit existenci katolické církve, vzývající mstivého, netolerantního, krvežíznivého tvora, otce lží a despotu. Tvora, který může za smrt miliónů lidí, umučených a zavražděných za slávu svého jména. Tvora temnoty a strachu, kterého církev vydává za vyšší bytost a jediného Boha. Jaká to ironie...
Cesare Orsenigo, Pope Pius XII’s nuncio to Nazi Germany, meets with Adolf Hitler, 1935-1-1
Přazka německého pásku, 1937


Jaro :-)
Jak dosáhnout dlouhotrvajícího štěstí? 

Zeptali jsme se buddhistického učitele
Buddhisté jsou považováni za nejmírumilovnější lidi na světě. Snaží se vyvarovat touze a ignoraci a jejich zásadou číslo jedna je nenásilí nejen k lidem, ale ke všemu živému. Co se skrývá za jejich vševědoucím úsměvem a jak lze podle jejich návodu dosáhnout opravdového štěstí?

Závěr následujícího článku by šel formulovat i jinak. Pozorovatel vytváří realitu. Teprve pozorovatel vyrthává částice z nebytí, do naši "reality" :-)

Kvantová podivnost uspěla v dalším testu 

Australští fyzici si vylepšili myšlenkový Wheelerův experiment s odloženou volbou a sledovali dualitu atomu helia. Potvrdili přitom, že se mezi vlnovým a částicovým charakterem atomu rozhodne až v okamžiku měření.
Truscott a spol. nakonec potvrdili Bohrův pohled na celou záležitost. Podle Nielse Bohra nemá smysl řešit vlnové či částicové chování hmotné částice předtím, než dojde k měření v rámci experimentu. Jinými slovy, atom helia se podle tohoto výkladu stal částicí anebo vlnou až v okamžiku měření. Do té doby nebyl ani rybou, ani rakem. Se špetkou sžíravé nadsázky lze říct, že realita neexistuje, dokud ji nezměříme. Filosofové se asi opět zapotí.Astrologické výstrahy pro příští týden:

  • Opozice Merkuru se Saturnem způsobuje neúspěch inteletuálních plánů, brzdí intelekt a ryhlost myšlení. Vede k inteletuální nepoctivosti a lhaní a vyvolává silný pesimismus.
Share:

0 komentářů:

Okomentovat