neděle 9. října 2016

40. Hadův týden

Vítám vás v novém týdnu. V minulém týdnu mne asi nejvíc pobavil následující článek - Čech našel svou fotku na krabičce cigaret. Udělali z něj umírajícího kuřáka. Další věc, která je možná jen v naší zemi. Zkrátka a dobře Ministerstvo zdravotnictví se s bojem proti kouření nemaže.

Bodliny...
Blíží se hodně neslavný konec, tvrdí ekonomka Šichtařová

S ničím se moc nemaže. Teď upozorňuje, že nám hrozí finanční bublina. "Evropa je na tom hůře než před krizí v roce 2008," varuje v rozhovoru pro TÝDEN nejviditelnější česká ekonomka současnosti Markéta Šichtařová.


Umírající obr V Hydrae odpaluje kusy plazmatu velikosti Marsu  

Nejde o finálního bosse z retro gamesy, i když by taková hra jistě stála za to. S hvězdným systémem V Hydrae se vesmír zase jednou překonal. Jeden by se skoro bál, co Hubbleův teleskop najde příště?


Proč se tak bojíme klaunů?  

Klauni skrývají svou totožnost, a hlavně své pocity. Proto představují nevypočitatelné riziko a jsou pro nás děsiví. Ani to nemusejí být lidožravá monstra z jiné dimenze, jako Pennywise.
Ve Spojených státech zase řádí fantómoví klauni. Posledních pár měsíců se objevují zprávy o děsivých klaunech z minimálně 10 různých států. Prý lákají ženy a děti do křoví, honí lidi s noži a mačetami, ječí na kolemjdoucí z projíždějících aut, potloukají se po hřbitovech, a vůbec dělají všechny ty děsně strašidelné věci.


Fenomén hikikomori. Japonci nevycházejí celé roky z domu

Představte si, že byste veškerý čas života trávili jen ve svém pokoji. Nikdy byste nechodili ven - ani do školy, ani do práce, ani o víkendech za zábavou. Váš život by se v podstatě soustřeďoval jen na osamělé činnosti uvnitř, jako je čtení, sledování televize či surfování po internetu.


„WASHINGTON NÁS VEDE DO VÁLKY,“ ZUŘÍ PAUL CRAIG ROBERTS

Co si asi svět musí pomyslet, když vidí americkou prezidentskou kampaň? S postupem času se sice americké politické kampaně stávají čím dále nerealističtěji a méně svázané se starostmi voličů, ovšem ta současná, je už tak surrealistická, až je to absurdní.


Astrologické výstrahy pro příští týden

  • Opozice Slunce s Uranem. Lidé jsou pod jejím vlivem umínění, nervózní, přehnaně impulzivní.
  • Do čtvrtka ještě působí kvadratura Saturnu s Neptunem. Aspekt obecně symbolizuje rozklad, hroucení jistot. Lidé pod vlivem aspektu nejsou schopni rozeznat realitu od iluzí. Tradičně pak aspekt symbolizuje nebezpečí spjatá s vodním živlem.
  • Do středy působí kvadratura Marsu s Jupiterem. Lidem nese nedostatek velkorysosti. Činy nevedou k úspěchu. Lidé neznají míru a jsou lhostejní k následkům svých činů.
  • Do úterý bude působit kvadratura Slunce s Plutem. Jedná se o autodestruktivní aspekt, lidé si před sebe staví neexistující překážky.
Pro celý rok 2016 pak platí i následující...
  • Pluto stojí ve znamení Kozoroha. Pluto v tomto znamení je interpretován jako předpoklad hlubokých společenských a politických změn. Doba jakoby spěje ke svému osudu. Naposledy byl Pluto v Kozorohu v letech v letech 1762 až 1777 - to je právě v době přestavby společnosti (doba vlády Marie Terezie,vynález parního stroje, rozpuštění jezuitského řádu, založení Londýnské burzy, vyhlášení nezávislosti USA - například).
    V Kozorohu setrvá Pluto až do roku 2024, je tedy možné, že v průběhu jeho pobytu se projeví celkové zhroucení společenských struktur ať už z důvodů ekonomických, politických, či z důvodů vlivu přírodních sil.
Share:

0 komentářů:

Okomentovat