neděle 19. listopadu 2017

46. Hadův týden


Vítám vás v novém týdnu a omlouvám se zároveň za absenci minulého týdne. Nějak mne dostihla přemíra práce a zkrátka a dobře nestíhám...

Musím se přiznat, že mne zaujalo toto:
Malinké bubliny vytvořené z čirého tlustého skla, které umožňují nerušené pozorování okolí, ale především noční oblohy, kde se často můžete setkat třeba i s polární září. Tento neotřelý koncept hotelového pokoje nabízí jeden z luxusních islandských hotelů nedaleko Rejkjavíku.
No není to nádhera? 😃


Článek o docela zajímavé záhadě... Aneb jak vyrobit mikro rytinu do tvrdého nerostu, bez odpovídajících nástrojů a lupy.

Ohromující starověké řecké umělecké dílo vytesané na drahokam velikosti 4 cm

Tým výzkumníků původně našel mistrovské dílo před dvěma lety, ale považovali předmět jen za větší korálek. Byl ve sbírce 1400 artefaktů objevených v 3500 let starém hrobě bojovníka z bronzové doby pohřbeného v jihozápadním Řecku.
Řezbu v kameni je vidět v plném detailu pouze s objektivem fotoaparátu pro mikrofotografii. Některé detaily vytesané na kámen jsou jen půl milimetru velké. K vytvoření detailů mohlo být použito zvětšovací sklo, ale podle Stockera nebylo v tomto období nikdy žádné nalezeno.

"Je to  nepochopitelně malé," uvedl v tiskové zprávě prof. Jack Davis z University of Cincinnati .

V rozhovoru Davis dále vysvětlil, že umělecká díla vyrobená s takovými detaily, by si nikdo nemohl  prohlédnout  dalších 1000 let.

"[Ostatní umělecká díla] jsou předmětu stejně podobná, jako karikatura Mickey Mouse Michelangelovi," řekl.Zdroje tepla pod Antarktidou  

Parta geologů z NASA v nejnovějším čísle časopisu Journal of Geophysical Research popsala, jak se snaží přijít na kloub příčině tání ledovců. Na území pojmenovaném Země Marie Byrdové jim vychází, že to jsou zdroje spodního tepla, které antarktický ledovec činí tak nestabilním.
8000 let staré skalní umění je nejstarší vyobrazení domestikovaných psů

Prehistorické skalní umění nalezené v Saúdské Arábii zobrazuje, jak lidé loví se psy na vodítkách - a zdá se, že tyto obrazy mohou mít stáří nejméně 8 000 let, což z nich dělá nejstarší umělecké dílo znázorňující psy.
Psi jsou kudrnatí, středně velcí, se spičatýma ušima, krátkými čenichy a hlubokým hrudníkem. Stejně jako výzkumníci připomínají moderní kanaánské plemeno .
Je ještě úžasnější, že všichni psi mají jednotlivé rysy. Některé jsou kresleny se skvrnami na srsti, bílými skvrnami na hlavě nebo na hrudi. Někteří z nich jsou jednoznačně samci a všichni mají odlišné polohy ocasu, postoje či barvu srsti.


Nové letecké snímky ukazují tajemné ztracené město uprostřed Tichého oceánu

Nan Madol je starobylé a odlehlé město, které nebylo dlouho pro archeology dostupné. "Plovoucí" město sedí na korálovém útesu v Tichém oceánu u pobřeží ostrova Pohnpei, hlavního města federálních států Mikronésie, 4000 kilometrů od Los Angeles a 2 575 kilometrů od Austrálie .

V nejnovější epizodě  Co na zemi?  na vědeckém kanálu diváci mohou nahlédnout na nedávno pořízené satelitní snímky, které ukazují archeologické naleziště shora.
Astrologické výstrahy pro příští týden

  • Do čtvrtka působí kvadratura Marsu s Plutem. Aspekt přináší apatii a fatalitu. Aspekt zrovna nepřipadá na dobré náladě.
  • Ve středu začne působit opozice Marsu s Uranem. Aspekt v lidech vyvolává nestálost, sklony k výstřednostem, nepozornost a nervozitu. 
Pro celý rok 2017 pak platí i následující...
  • Pluto stojí ve znamení Kozoroha. Pluto v tomto znamení je interpretován jako předpoklad hlubokých společenských a politických změn. Doba jakoby spěje ke svému osudu. Naposledy byl Pluto v Kozorohu v letech v letech 1762 až 1777 - to je právě v době přestavby společnosti (doba vlády Marie Terezie,vynález parního stroje, rozpuštění jezuitského řádu, založení Londýnské burzy, vyhlášení nezávislosti USA - například).
    V Kozorohu setrvá Pluto až do roku 2024, je tedy možné, že v průběhu jeho pobytu se projeví celkové zhroucení společenských struktur ať už z důvodů ekonomických, politických, či z důvodů vlivu přírodních sil.

Share:

0 komentářů:

Okomentovat