neděle 26. října 2014

43. Hadův týden

Vítám vás v novém týdnu. Ani minulý týden sem ni nějak nepodařilo dostat se v neděli k počítači a vytvořit aktualizaci, za což se pravidelným čtenářům omlouvám. Minulý týden mne zaujali dvě zprávy aspirující na cenu Magorie.

Stanete-li se svědky katastrofy, Facebook se vás zeptá, zdali jste v pořádku
Na Facebooku je dnes už skoro každý, sociální síť tedy přidá novou bezpečnostní funkci Safety Check (v české verzi Jste v bezpečí?). Pokud dojde k nějaké přírodní katastrofě a podobné nevšední události, přičemž se budete nacházet poblíž epicentra, pomocí mobilu budete moci dát vědět, že jste v pořádku a zároveň zjistit, jak na tom jsou vaši blízcí. 
Více na: http://www.zive.cz/bleskovky/stanete-li-se-svedky-katastrofy-facebook-se-vas-zepta-zdali-jste-v-poradku/sc-4-a-175784/default.aspx#utm_medium=selfpromo&utm_source=zive&utm_campaign=copylink

Když pominu debilitu nápadu, že v případě takové katastrofy budou fungovat datové a mobilní sítě, nechápu první tlačítko. Tlačítko "Nejsem v dané oblasti" znamená, že mne FB špatně šmíroval a jsem někde jinde :-) ? A co se stane když tlačítko "Jsem v bezpečí" nezmáčknu? Změní FB můj status z "on line" na "patrně mrtvý"?

Další dokonalá zvěst je ještě lepší.
EU sníží do roku 2030 emise skleníkových plynů o 40 procent
Brusel - Evropská unie do roku 2030 sníží emise skleníkových plynů o 40 procent proti roku 1990. Součástí dohody je také výroba nejméně 27 procent energie z obnovitelných zdrojů, zvýšení energetické účinnosti nejméně o 27 procent a posílení propojenosti energetických sítí – rovněž do roku 2030. V noci na pátek o tom rozhodl summit osmadvacítky v Bruselu. České republice se podařilo vyjednat finanční kompenzace, které jí přechod na ekologicky čistší energii usnadní.

Opravdu zajímavá vize. Víra ve skutečnost, že EU bude v roce 2030 v současné podobě fungovat, je u politiků pozoruhodná. To je jedna stránka věci. Jiná už ovšem je PROČ? Proč raději EU nesnižuje množství exhalací polétavého prachu způsobující neustálý nárůst rakoviny plic. Proč nesnižuje exhalace aromatických uhlovodíků (především produkovaných automobily na kterých stojí křehounká ekonomická stabilita EU), způsobujících totéž? Nějak nechápu. Připomínám, že CO2 je inertní a neškodný plyn, kterým jsou syceny limonády. Má toto rozhodnutí EU nějakou návaznost a na tzv. globální oteplování, které se ukázalo jako podvod století? Uvědomuje si vůbec někdo z těch blbů, kolik exhalátů, včetně CO2, vyvrhly kupříkladu islandské sopky za dobu summitu?
Skutečně zůstává rozum stát.
Mimochodem, pokud považujete tento web za nevědecký, zkuste se probrat četbou například zde:
http://osel.cz/index.php?obsah=36.
Udělejte si vlastní závěr, to nikdy jaksi neškodí...
Mimochodem, zajímalo by mne zda se summit zabýval tím, zda jeho závěry neodporují druhému termodynamickému zákonu :-)
Létající muž z Macclesfieldu a pád do „jezírka ticha“: Záhada, kterou nikdo nevyšetřuje.

Britským mainstreamovým tiskem proběhla před několika dny pozoruhodná zpráva – aby vzápětí ze zdánlivě nepochopitelných důvodů naprosto zapadla.
Superman?
V pátek 13. října dva piloti dopravního Airbusu, který právě klesal na přistání na letišti v Manchesteru, spatřili člověka. Na tom by snad nebylo nic tak zvláštního, kdyby nebylo jedné drobnosti: dotyčný proletěl kolem letadla. Venku. Jak se mu létání povedlo, přitom nebylo zřejmé, neměl ani padák, ani žádný druh „křídel“ či „létacího obleku“ či trysek, jaké rádi používají různí milovníci adrenalinových sportů. Prostě – jen tak si letěl.

Záhada potetované mumie. Měla rakovinu prsu a užívala konopí

Neznámé tělo mladé ženy nepřestává i po více jak 20 letech fascinovat archeology. Poslední výzkumy ukázaly, že měla pokročilé stádium rakoviny a užívala marihuanu.

Záhada Homérovy Chiméry, hořící skála a ruthenium

Plameny hořící skály Yanartaş v antické Lýkii, které inspirovaly legendu o Chiméře, nejspíš pohání metan vytvářený katalytickým působením ruthenia z místních vyvřelých hornin.

Nalezeny důkazy přítomnosti Vikingů na Baffinově ostrově v předkolumbovské době

V posledních padesáti letech, po objevu tisíc let staré vikingské dopravní stanice v Newfoundlandu - archeologové a amatérští historici zaplavili východní pobřeží Severní Ameriky v rámci pátrání po dalších stopách vikingských návštěvníků.


Astrologické výstrahy pro příští týden:

  • Opozice Merkuru s Uranem působí do pátku, bude přinášet sarkasmus, nevyváženost v ideálech, snahy pohybovat se proti proudu vžitých zvyklostí a nervovou labilitu. Často způsobuje spory mezi rodiči a dětmi, nebo sourozenci. Zvyšuje nebezpečí při cestování. 
  • Kvadratura Uranu s Plutem. Tento aspekt působí globálně a způsobuje prudké situační zvraty. Odráží společenské a sociální pozadí a může na této úrovni prohlubovat krizové jevy. Ve vědě pak může přinést nové a překvapivé objevy.
  • Konjunkce Maru s Plutem zvyšuje u lidí tendence k boji se zavedeným řádem, mstu a rebelování.
Share:

0 komentářů:

Okomentovat