neděle 11. března 2018

10. Hadův týden


Vítám vás v novém týdnu. Myslím, že nejzajímavější zprávou tento týden je ta o Velkém třesku.

Bestie na sobotním semináři Jóga pro ženy 😃.


Nejstaršími umělci na planetě byli neandrtálci. Vědci našli jeskynní kresby staré 64 tisíc let

Nejstarší jeskynní kresby, které byly doposud objeveny, vytvořili již neandrtálci. Mezinárodní vědecký tým informoval o nálezu jeskynního umění neandrtálců, které vzniklo před 64 tisíci lety na území dnešního Španělska.
Stephen Hawking říká, že ví, co bylo před Velkým třeskem

V podstatě "nikdy nebyl Velký třesk, který způsobil něco z ničeho. Vypadá to tak jen z pohledu lidstva." Hawking píše: "Události před Velkým třeskem jsou prostě nedefinované, protože neexistuje žádný způsob, jak by se dalo měřit, co se stalo. Protože události před Velkým třeskem nemají pozorovatelné následky, tak je vyřadili z teorie a říkají, že čas začal ve Velkém třesku. "


Pokud bych poněkud drze dál interpretoval slova Hawkinga, lze jeho myšlenku vyjádřit i tvrzením, že bez pozorovatele žádný fyzikální jev nemůže existovat  a to včetně počátku Vesmíru. Jinými slovy narážíme opět na fyziky nenáviděnou Kodaňskou interpretaci kvantové mechaniky. Pokud ji použiji na existenci Vesmíru, tak lze také říci, že události od Velkého třesku existují jen díky existenci vědomého pozorovatele.


Sibiřský kráter Batagajka neustále roste. Odhaluje pozůstatky zvířat i celých lesů

Není žádným tajemstvím, že na Sibiři, stejně jako v dalších oblastech, taje dříve zmrzlá půda. Krajina v těchto místech prochází značnou přeměnou, v zemi se tvoří obrovské díry a tundra díky zvětralé půdě doslova bublá pod nohama. V jedné části takové díry vědci objevili zbytky starých stromů.Astrologické výstrahy pro příští týden

  • Do čtvrtka bude působit kvadratura Venuše se Saturnem. Lidé pociťují věrnost jako okovy. Aspekt narušuje partnerské vztahy. 
  • Od čtvrtka bude působit kvadratura Slunce s Marsem. Aspekt vede lidi k plýtvání energií, lidé ohrožují svou činností sami sebe. Nervozita a cholerické výlevy.
Pro celý rok 2018 pak platí i následující...
  • Pluto stojí ve znamení Kozoroha. Pluto v tomto znamení je interpretován jako předpoklad hlubokých společenských a politických změn. Doba jakoby spěje ke svému osudu. Naposledy byl Pluto v Kozorohu v letech v letech 1762 až 1777 - to je právě v době přestavby společnosti (doba vlády Marie Terezie,vynález parního stroje, rozpuštění jezuitského řádu, založení Londýnské burzy, vyhlášení nezávislosti USA - například).
    V Kozorohu setrvá Pluto až do roku 2024, je tedy možné, že v průběhu jeho pobytu se projeví celkové zhroucení společenských struktur ať už z důvodů ekonomických, politických, či z důvodů vlivu přírodních sil.
Share:

0 komentářů:

Okomentovat