neděle 5. května 2019

18. Hadův týden

Mandelinka ředkvičková (Gastrophysa viridula )


Vítám vás v novém týdnu. I když je dnes venku zima jak Čeljabinsku na nádraží, tak jaro je nádherně barevné. Tak alespoň pár foteček z minulého týdne...
Tento týden mne zaujali následující odkazy. Myslím, že se budou líbit i vám. Zarážející zjištění okolo astronomické orientace Stonehenge jsou skutečně pozoruhodná.

Přeslička rolní

Pomněnka lesníStonehenge a astronomie?

Stonehenge – to je mnohem víc než jen soubor obřích vertikálně postavených sedmimetrových kamenů, a jeho skutečná historie je mnohem zajímavější než všechny legendy.


7 divů antického světa přivedené k životu  nádhernými 3D rekonstrukcemi


Je smutné, že jen jeden z těch dávných divů stále stojí. Rozhodli jsme se proto dát milovníkům moderní kultury možnost navštívit struktury, které Antipader doporučil. V této nové sérii renderů jsme rekonstruovali 7 divů antického světa, takže můžete vidět, jak zříceniny původně vypadaly.

Astrologické výstrahy pro příští týden

  • Opozice Marsu s Jupiterem. Jedná se o destruktivní aspekt. Vede lidi k užití kolektivní síly pro vlastní, zájmy. Lidé podléhají a obhajují násilí. Roste vliv fanatismu a pokrytectví.
  • Mars v Blížencích je poškozený celý týden a v lidech vyvolává verbální agresivitu, hádavost, sarkastické vyjadřování, snahu druhé svým projevem zesměšnit, ponížit, či zranit. 
  • Do čtvrtka působí kvadratura Venuše se Saturnem. Je to aspekt vedoucí k melancholii. Způsobuje také blokování spontaneity a smůlu v lásce. Lidé pod vlivem aspektu cítí smutek a dochází k nedorozumění mezi přáteli. 
  • Od úterý do soboty bude působit kvadratura Venuše s Plutem. Aspekt často způsobuje citové zvraty a lidé tíhnou k drastickým řešením citových problémů.
Pro celý rok 2019 pak platí i následující...
  • Pluto stojí ve znamení Kozoroha. Pluto v tomto znamení je interpretován jako předpoklad hlubokých společenských a politických změn. Doba jakoby spěje ke svému osudu. Naposledy byl Pluto v Kozorohu v letech v letech 1762 až 1777 - to je právě v době přestavby společnosti (doba vlády Marie Terezie,vynález parního stroje, rozpuštění jezuitského řádu, založení Londýnské burzy, vyhlášení nezávislosti USA - například).
    V Kozorohu setrvá Pluto až do roku 2024, je tedy možné, že v průběhu jeho pobytu se projeví celkové zhroucení společenských struktur ať už z důvodů ekonomických, politických, či z důvodů vlivu přírodních sil.
Share:

0 komentářů:

Okomentovat