neděle 11. ledna 2015

2. Hadův týden

Vítám vás v novém týdnu. "Tak nám zabili Charlieho".... Media zaplňují, slzy, emoce, prohlášení, manifestace... Zemřelo dvanáct skutečných "hrdinů", kteří se živili tím, ze zesměšňovali cokoliv, co bylo dříve považováno za víru, morálku a základy západní demokracie. Osobně si nemyslím, že sexuální scény ze života Svaté rodiny a zesměšňování islámu lze považovat za humor. I když nejsem ani křesťan, ani muslim, ve snu by mne nenapadlo zesměšňovat něčí víru takovým způsobem. Je to ubohé. Je to stejné jako brát dítěti hračku.
Musím proto konstatovat... Já nejsem Charlie Hebdo. Je hrůzostrašné, že takový takový pseudokomunistický sajrajt je vydáván za vzor svobody slova.
Mimochodem vadí mne ještě jedna věc. Podivnost celého incidentu. Doporučuji přečíst si zamyšlení pana Stwory: Tak kdopak nám to vraždí v Paříži?
Jenže to ještě není všechno. Údajní teroristé jsou rozstříleni, nikomu již nic neřeknou, mrtvý je dokonce i komisař, který útok vyšetřoval. Musím říct, že mrtví jsou dost blbě vyšetřováni a stejně blbě i vyšetřují. Nevím, možná jsem moc podezřívavý, ale podobnost s 11. zářím je pro mne příliš velká. Zkrátka uvidíme...

Na spodních fotkách je dokumentované kuriózní průběh počasí o letošních vánocích. V Bratislavě jsme zažili jaro +16°C a v Děčíně o tři dny později opravdovou zimu jako na obrázcích od Lady :-)
Bratislava
V Bratislavě
Děčín
V DěčíněMrazivá záhada: Múmia Rosalíe Lombardo otvára a zatvára oči!

Podľa mníšského poriadku kapucíni v talianskom Palerme začali telá svojich bratov mumifikovať. Bolo tomu tak okolo roku 1599 a tento zvyk trval až do roku 1920. Tento zvyk sa neskôr rozšíril aj za hranice kláštora 
Jednou z posledných zomrelých, ktorá podstúpili tento proces mumifikácie, bolo aj dvojročné dievčatko Rosalíe Lombardo, ktoré zomrelo na zápal pľúc. Rodičia ju natoľko milovali, že ju dali mumifikovať. Jej telíčko sa aj dnes nachádza v katakombách sicílskeho kláštora kapucínov v Palerme.

Evangelium molekulární biologie dostalo trhlinu

Ať už si otevřeme kteroukoliv učebnici biologie, hned někde na začátku se nám dostane poučení, že proteiny se sestavují podle instrukcí zapsaných v DNA, nebo RNA a že bez genetiky to v životě nejde. Kolektiv výzkumníků z Utahu, Kalifornie, San Franciska a Stanfordu hlásí, že to není tak docela pravda a že s pomocí Rqc2 se proteiny syntetizují i bez genetické předlohy.

Je deprese alergickou reakcí na moderní život?

Stále více vědců naznačuje, že by deprese mohla být důsledkem zánětu způsobeným imunitním systémem organismu. O depresi slýcháme téměř denně. Navzdory maximální snaze psychiatrů a psychologů odstranit společenské stigma kolem tohoto stavu mysli, je deprese stále vnímána jako jakási mentální a především emocionální slabost.


Astrologické výstrahy pro příští týden:

  • Kvadratura Uranu s Plutem. Tento aspekt působí globálně a způsobuje prudké situační zvraty. Odráží společenské a sociální pozadí a může na této úrovni prohlubovat krizové jevy. Ve vědě pak může přinést nové a překvapivé objevy.
  • Kvadratura Marsu se Saturnem velmi silně podporuje akceschopnost zla. Nese krutost, chlad, tendence k násilným změnám zavedených pořádků.
  • Ve čtvrtek začne působit opozice Venuše s Jupiterem. Ta způsobuje nesoulad mezi láskou a legitimitou. Svádí k nepořádku v osobním životě. Doba trvání aspektu je naprosto nevhodná k uzavírání sňatku.
Share:

0 komentářů:

Okomentovat