neděle 1. února 2015

5. Hadův týden

Vítám vás v novém týdnu. Minulý týden jsem se nějak k aktualizaci nedostal, omlouvám se těm kteří ji tu hledali.
A co mne zaujalo tento týden? Patrně víkend v Madridu ve znamení obrovské demonstrace. Jak je vidět, tak po Řecku, má i Španělsko problémy s blahobytem pod vlajkou EU. To nám ten rok 2015 zajímavě začíná...
Naopak skvěle jsem se pobavil u následujícího: Džihádista nejí bagetu. Francouzská vláda zveřejnila osm znaků teroristy. Zjistil jsem, že mám doma jednoznačně džihádistku - splňuje všechny body teroristy. Od úmyslu běžet zítra ráno místo práce na policii, mne odrazuje pouze to, že mne od teroristy odděluje pouze ta bageta, kterou si čas od času dám. Zítra si ji koupím a sním hned ve vlaku - co kdyby mne už sledovali...

Kříž
Zvláštnosti ruského národného charakteru

Dmitry Orlov
Posledné udalosti, ako napríklad zvrhnutie vlády na Ukrajine, odlúčenie Krymu a jeho rozhodnutie pripojiť sa k Ruskej Federácií, následná vojenská kampaň proti civilom na východnej Ukrajine, západné sankcie voči Rusku a nedávny útok na rubeľ spôsobili určitý fázový posun v ruskej spoločnosti, o ktorom si myslím, že je na západe veľmi slabo chápaný, až nepochopený. Toto neporozumenie posúva Európu do výrazne nevýhodnej pozície pri vyjednávaní o ukončení krízy.

Je naše Mléčná dráha ve skutečnosti gigantickou červí dírou?

Není to prý vyloučené. Extravagantně naladění vědci k tomu dospěli analýzou detailního rozložení temné hmoty v Mléčné dráze. Pokud se nepletou, tak by červí megadírou měla být skoro každá spirální galaxie.
Zapomeňte na Insterstellar. To, co se loni jevilo jako pořádný kosmologický odvaz, teď docela bledne ve srovnání s výzkumem, nedávno publikovaným v časopisu Annals of Physics. Astrofyzik Paolo Salucci z italské instituce Scuola Internazionale Superiore di Studi Avanzati (SISSA) v Terstu a jeho kolegové se zabývali rozložením temné hmoty v Mléčné dráze a podle všeho dospěli k dost divokým koncům. U výzkumu temné hmoty to už ale skoro nikoho nepřekvapí.

Největší astronomický objev roku 2014 byl omyl, přiznali vědci

Vědci, kteří loni vzbudili obrovskou pozornost senzačně znějícím objevem důkazů podporujících teorii velkého třesku o vzniku vesmíru, svoje závěry odvolali. Američtí astronomové v nové studii přiznali, že udělali chybu, když svá pozorování interpretovali jako objev gravitačních vln. Z omylu je usvědčila nová data, napsal dnes server BBC.


Astrologické výstrahy pro příští týden:

  • Kvadratura Uranu s Plutem. Tento aspekt působí globálně a způsobuje prudké situační zvraty. Odráží společenské a sociální pozadí a může na této úrovni prohlubovat krizové jevy. Ve vědě pak může přinést nové a překvapivé objevy.
  • Opozice Slunce s Jupiterem způsobuje finanční neúspěchy, tendence k nemírnému užívání jakýchkoliv požitků, samolibost a chybný úsudek.
  • Kvadratura Saturnu s Neptunem znamená nebezpečí od vodního živlu, ale také i rozklad, hroucení struktur a nestálost hodnot.
Share:

0 komentářů:

Okomentovat