neděle 22. února 2015

8. Hadův týden

Vítám vás v novém týdnu. Většinou na tomto místě ventiluji to, co mne  zaujalo v minulém týdnu. Dnes bych se chtěl zmínit o jedné zajímavé léčebné technice. Vzpomínáte si na závěrečnou scénu filmu Kill Bill 2? Billova smrt následuje poté, co Nevěsta (Uma Thurman) použije bojové umění Kalaripayattu a zasáhne Billův srdeční marma bod. Možná se budete divit, ale toto bojové umění skutečně existuje. Je považováno za nejstarší bojové umění vůbec a využívá cílený útok na tzv. marma body.

Termín marma pochází ze sanskrtu, starověkého jazyka Indie a v překladu znamená tajný, citlivý nebo zranitelný. Systém marma bodů je důležitým aspektem jógové filozofie, se kterým je velmi blízce spojená Ajurvéda. Ajurvéda, „věda o životě“, uznává sílu prány (životní energie), která proudí skrze marma body a energetickými drahami (nádí) uvnitř těla.

Opačné využití znalostí marma bodů než je Kalaripayattu, je jejich léčebné využití. Marma bod je anatomické místo, kde se stýká vícero tkání, např. nervy, žíly, tepny, šlachy či kosti. Jsou to biologicky aktivní body s vyšším množstvím receptorů a vyšším množstvím buněk produkujících biologicky aktivní látky. Marma bod je místo se silnějším energetickým polem a často odpovídá určitému orgánu, který lze přímo ovlivnit stimulací příslušného marma bodu.

Lidské tělo má 108 marma bodů. Každý bod má své jméno, charakteristiku, vlastní inteligenci a vědomí. Marma body jsou součástí posvátné fyziologie, která mapuje tělo na základě jemných energetických proudů a energetických bodů. Jsou to místa, kde se setkává duše s hmotou. V tradici ajurvédského léčení je masáž marma bodů stále hojně praktikována pro její veliký léčebný potenciál. Marma body si lze představit jako jakési "švy", které propojují fyzické tělo, astrální tělo a energetický systém čaker. Podle mého názoru, je to snad jediná léčebná technika, která ovlivňuje i astrální tělo. Působením na astrální tělo (to tvoří prostředníka mezi duchem a hmotou) se jemné zásahy přenášejí na fyzické tělo. Díky tomu, je možné odblokovat a zprůchodnit energetické kanály (nádí) a obnovit proudění prány - kosmické všudypřítomné energie, chcete li. Tím lze dosáhnout harmonizaci organismu a aktivaci imunitního systému. Jemným působením na fyzické i astrální tělo formou příjemné masáže, za použití vonných olejů (které jsou individuálně volené pro každého člověka), dochází k spontánní úlevě a následnému uzdravujícímu procesu. Léčení masáží marmových bodů probíhá jak na fyzické, tak emocionální úrovni. Krom defektů těla léčí i problémy na psychické úrovni. Omlazuje organismus, působí preventivně proti stárnutí (včetně tvorby vrásek).

Vzhledem k tomu, že sám tuto léčebnou techniku využívám, mohu ji vřele doporučit :-)
Pokud vás můj článek zaujal a chcete zkusit jiné léčení než ve formě tabletek a skalpelu, vynikající masérku najdete zde: www.buddhovazahrada.cz


Labe...
Nad Marsem se objevil tajemný oblak. Nevíme, jak vznikl a z čeho

Amatérští astronomové zaznamenali v roce 2012 nad části Marsu podivnou „skvrnu“. Na oblak se zaměřily satelity a dalekohledy, ale odpověď na základní otázku - co ho tvoří a jak vznikl - ani po třech letech stále nemáme.

Následující zpráva je skutečně zajímavá. Napadá mne v souvislosti s ní taková nevědecká otázka. Není v Scholzově dvojhvězdě odpověď na původ legendy o Nibiru?

Sluneční soustavou před 70 tisíci lety prolétla dvojhvězda

Systém WISE 0720-0846, který je dnes vzdálený asi 20 světelných let, před 70 tisíci lety proletěl Oortovým oblakem Sluneční soustavy. Svět se nezbořil a nebylo to asi naposled, za pár desítek tisíc let ho tu máme zpátky.
Od chvíle, co jsme zjistili, jak je okolní vesmír nestálý a nebezpečný, si děláme starosti o Sluneční soustavu. Co když někde poblíž vybuchne supernova? Anebo co když Sluneční soustavě zkříží cestu něco nepříjemně hmotného? Zní to šíleně riskantně a někteří lidé kvůli tomu možná i špatně spí. Jenže ve skutečnosti se to už nejednou stalo, přinejmenším pokud jde o průlet hmotného tělesa Sluneční soustavou.


Sonda Dawn míří k planetce Ceresu, k záhadám přibyly jasné body

Washington - Americká sonda Dawn se kvapem blíží ke svému druhému cíli badatelské výpravy do pásu asteroidů mezi oběžnými drahami Marsu a Jupiteru, k planetce Ceres. Dorazit k ní má už začátkem března a snímky, které pořídila před osmi dny, jen znásobily napjaté očekávání odborníků - k dosavadním záhadám tohoto vesmírného tělesa přibyly tajemné jiskřivě jasné body.


Krása zamrzlých Niagár. Prohlédněte si legendární vodopády pod ledem

Velkolepý pohled na Niagarské vodopády se v těchto dnech naskýtá turistům. Vodopády, kterými za normálních okolností proteče přes půl milionu litrů vody za vteřinu, totiž kvůli arktickému počasí panujícímu na severovýchodě Spojených států částečně zamrzly.


Apokalyptická bouře a krupobití zachvátily Ekvádor

Nejen v severní Americe je podivné počasí...

Následující zpráva je skutečně půvabná. Beze zbytku ilustruje fungování dnešního světa. Chceš být nezávislý na okolním sajrajtu? Patříš do blázince....

Touha po nezávadných potravinách je duševní nemoc, tvrdí psychiatři

Jefferey Jaxen
V pokusu zamezit masovému honu za změnou jídelníčku a reformě dala psychiatrie zelenou reklamní kampani, mající rozšířit do povědomí jejich nové heslo „orthorexia nervosa“, definované jako „patologická posedlost biologicky čistou a zdravou výživou“. Jinými slovy, experti říkají, že naše poptávka po výživné a zdravé stravě je duševní nemoc, která musí být léčena.


Počítače se prodávaly už zavirované, NSA sledovala domácnosti i firmy ve 30 zemích

Špionážní agentury využívají velmi chytré nástroje, které jim dovolují odposlouchávat komunikaci v kybernetickém světě. Antivirová společnost Kaspersky Lab nyní rozkryla rozsáhlou operaci, při které byly údajně americkou Národní bezpečnostní agenturou (NSA) infikovány úplně nové počítače. Sledovací virus se jednoduše ukrýval na pevných discích, které do nových strojů nebo přímo do rukou zákazníků mířily již z výroby. Informovala o tom agentura Reuters.


Astrologické výstrahy pro příští týden:

  • Kvadratura Uranu s Plutem. Tento aspekt působí globálně a způsobuje prudké situační zvraty. Odráží společenské a sociální pozadí a může na této úrovni prohlubovat krizové jevy. Ve vědě pak může přinést nové a překvapivé objevy.
  • Kvadratura Saturnu s Neptunem znamená nebezpečí od vodního živlu, ale také i rozklad, hroucení struktur a nestálost hodnot.
  • Do pátku působí kvadratura Slunce se Saturnem. Vyvolává rozpor mezi vůlí a realizací. Podporuje nesourodé nápady, vyvolává situační zvraty. Často způsobuje psychosomatické nemoci.
Share:

0 komentářů:

Okomentovat