neděle 10. ledna 2016

1. Hadův týden

Vítám vás v novém týdnu. Přemýšlel jsem co mne nejvíce zaujalo minulý týden. Myslím tedy kromě prvního záchvatu zimního počasí, který přinesl sníh i do naší nížiny. Pak jsem na to přišel. Zjistil jsem, že mě neskutečně rozčilují různí pseudovizionáři, kteří ženou "pokrok" vpřed až do úplného zdebilnění, či jsou rozhodnuti napravit a zachránit lidstvo velmi svéráznými metodami. Jen namátkou:

MfD: J. Jonáš: Regulace návykového cukru je logická
29. 12. 2015 – Rozhovory – zdroj: MF DNES
Lékař Josef Jonáš, který se zabývá celostní medicínou, v rozhovoru pro deník MF Dnes upozornil na nebezpečí rafinovaného cukru. Ten podle něj může vytvořit závislost, jakou je potřeba léčit odvykací kůrou. U dětí ovlivňuje rafinovaný cukr nejen kvalitu zubů, ale i výrobu neuronů a další mozkové funkce. Je proto podle něj logické spotřebu cukru regulovat. (MfD-10)MfD: Umělé oplodnění je lukrativním byznysem
29. 12. 2015 – Titulní strany – zdroj: MF DNES
Nová čísla ukazují, že umělé oplodnění je lukrativním výdělkem, píše MF Dnes. Jen od roku 2007 se počet center, která výkon provádějí, téměř zdvojnásobil, z 26 na 41. Jeden cyklus umělého oplodnění vyjde až na 100 tis. Kč, málokdy se to přitom na první pokus podaří. Roste i počet neplodných rodičů. Před 8 lety bylo podstoupených cyklů více než 17 tisíc, v roce 2013 už jich bylo 32 tisíc. (MfD-1,3)


CHYTRÁ LEDNICE OD SAMSUNGU DISPONUJE KAMERAMI A VELKÝM DISPLEJEM
Chytré zařízení míří do domácností. Internet věcí je stále rozšířenější, o čem svědčí i některé novinky. Tak například lednice od Samsungu vám pomůže při nakupování potravin.Chytrý vibrátor vrní v souhře s erotickou knihou [CES]
…jak toho dosáhne? Jednoduše, ta kniha pochopitelně musí být digitální. Vibrátor se bezdrátově připojí ke čtečce nebo smartphonu (Android, iOS) a podle toho vibruje.


Uživatelé internetu se rádi uzavírají do komnat ozvěny
Nová analýza chování uživatelů Facebooku potvrzuje existenci fenoménu komnat ozvěny, v nichž se navzájem ve své pravdě utvrzují lidé s podobnými názory.
Dokonce i vědci si všimli toho bahna, které zalilo online svět jako poněkud zapáchající tsunami. Konspirace, nenávist, manipulace, falešné naděje, kdo se v tom má vyznat? Naštěstí tu jsou mediální vědci, aby si navlékli ochranné obleky, nasadili plynové masky, a pustili se do průzkumu internetových stok. Co se vlastně děje v online prostředí? A jak se chovají jeho uživatelé?


Jinými slovy, hovadina na hovadinu :-) Lepší jít na procházku s Bestií :-)

Sněží...


Na vycházce s Bestií

Bestie čuchá pod sněhem :-)

Slepé rameno  LabeZemi spíš zničí sopka než asteroid

Pravděpodobnost, že naši planetu zničí erupce některé ze spících supersopek, je mnohem vyšší než fatální srážka s velkým asteroidem. Země vstoupila do období nejvyšší vulkanické činnosti za uplynulých 300 let, přičemž možnost katastrofálního výbuchu je zhruba desetiprocentní.

„DOSPĚL JSEM K ZÁVĚRU, ŽE JSME NÁROD VRAHŮ, DOMA I V ZAHRANIČÍ,“ ŘÍKÁ BÝVALÝ AMERICKÝ VELVYSLANEC

„Většina cizinců, s nimiž jsem se setkal, nás považuje za šílené. Téměř všichni v nás vidí hrozbu pro světové společenství," prohlásil bývalý velvyslanec USA Dan Simpson.
„Mír na Zemi nenastane, dokud USA budou prodávat zbraně a rozpoutávat války," říká v komentáři v americkém deníku Pittsburgh Post-Gazette asistent šéfredaktora a bývalý americký velvyslanec v několika zemích Dan Simpson. A kritika politiky USA z jeho pera je neobvykle ostrá.

Nejhledanější slova na Seznamu? YouTube, Google i Freevideo

Český Seznam se pochlubil nejhledanějšími výrazy ve svém vyhledávači. Oproti loňskému roku si pohoršil Facebook, surfaři totiž na Seznamu nejčastěji hledaliYouTube a Google. Třetím výrazem je zmíněná sociální síť Marka Zuckerberga, která si meziročně pohoršila o dvě příčky a brambora patří opět Freevideu.
Zaujme také pátá příčka, návštěvníci Seznamu totiž také velmi často hledali slovíčko Seznam.


Astrologické výstrahy pro příští týden:

  • Kvadratura Slunce s Uranem, už jen v pondělí, přináší  umíněnost, špatný úsudek, nervové napětí. Převažuje impulzivita, přehnaná touha po nezávislosti.
  • Kvadratura Uranu s Plutem. Způsobuje zvraty a změny v politickém systému, případně i na úrovni civilizace.
  • Od soboty bude působit kvadratura Venuše s Jupiterem. Způsobuje nesoulad mezi láskou a legitimitou. Přináší nevěru, neuvážené uzavírání svazků, nesoudnou touhu po přepychu.
  • Pro celý rok 2016 pak platí i následující...
    Pluto stojí ve znamení Kozoroha. Pluto v tomto znamení je interpretován jako předpoklad hlubokých společenských a politických změn. Doba jakoby spěje ke svému osudu. Naposledy byl Pluto v Kozorohu v letech v letech 1762 až 1777 - to je právě v době přestavby společnosti (doba vlády Marie Terezie,vynález parního stroje, rozpuštění jezuitského řádu, založení Londýnské burzy, vyhlášení nezávislosti USA - například).
    V Kozorohu setrvá Pluto až do roku 2024, je tedy možné, že v průběhu jeho pobytu se projeví celkové zhroucení společenských struktur ať už z důvodů ekonomických, politických, či z důvodů vlivu přírodních sil.
Share:

0 komentářů:

Okomentovat