neděle 19. března 2017

11. Hadův týden

Vítám vás v novém týdnu. Minulý týden mne zaujaly zprávy pod odkazy níže a snad zaujmou i vás.
Nu a snímky níže dokazují, že jaro je už skutečně skoro zde. Jeho příchodu se dočkáme hned v pondělí 20. března  v 11:29h.


Pohánějí rychlé rádiové záblesky vesmírné plachetnice cizích civilizací?  

Astrofyzici z Harvardu navrhují, že by rychlé rádiové záblesky mohly být projevem mezihvězdných letů kolosálních korábů v hlubokém vesmíru.

Pro naše čtenáře není tajemstvím, že na Zemi prší rychlé rádiové záblesky (FRB, anglicky Fast Radio Burst). Jsou to kratičké škytance velice intenzivního rádiového záření, které kvílejí kosmickým prostorem z ohromných dálek. Teprve nedávno Shami Chatterjee z Cornellu se svými kolegy vůbec poprvé s rozumnou přesností vystopovali oblast, odkud takový rychlý rádiový záblesk přišel, v tomto případě opakovaně. Ironií je, že jsme tím nijak zvlášť nepokročili k odhalení jevu, který je zdrojem těchto záblesků. Tajemné vzory na tenkém ledu pokrývajícím jezero Þingvallavatn

Foto: Národní park Þingvellir

Jezero Þingvallavatn v národním parku Thingvellir - jedné z nejznámějších památek na Islandu, je částečně pokryto tenkou vrstvou ledu. Včera se na hladině jezera objevily podivné vzory.
Jezero je částečně pokryto tenkým ledem po dobu posledních několika týdnů a led je velmi nestabilní.
Včera si místní lidé všimli podivných vzorů na ledu. Vznik vzorů zůstává nevysvětlený a místní nepamatují, že by viděli něco podobného v minulosti.


Neandrtálská "samoléčba" bolesti

Neandrtálci si ordinovali léky proti bolesti a možná i penicilin, vyplývá ze studie jejich zubů.
Nemocný neandrtálec žvýkal kůru z topolu, která obsahuje chemické látky příbuzné s aspirinem.
Je pravděpodobné, že používali i penicilin a to dlouho předtím, než byly antibiotika vyvinutá.
Důkazy pochází ze starověké DNA nalezené v zubního kamenu neandertálců žijících asi před 40.000 roky ve střední Evropě.
"Samozřejmě naše zjištění výrazně kontrastují s poněkud zjednodušujícím pohledem na naše dávné příbuzné v žitých populárních představách," řekl ředitel University of Adelaide's Australian Centre for Ancient DNA - vedoucí výzkumného týmu.


Podle nové studie trvá mozková aktivita i nadále dlouho poté, co lidé zemřeli

Výzkum by mohl mít obrovské zdravotní a etické důsledky pro dárcovství orgánů
Podle nové studie může mozková aktivita trvat ještě déle než 10 minut poté, co se zdá, že tělo zemřelo.

V případě, že lékaři potvrdili smrt pacienta prostřednictvím řady běžných pozorování testy ukázaly, že mozek pacientů pokračoval v práci - probíhal v něm stejný druh mozkových vln, které jsou vidět během hlubokého spánku.


Astrologické výstrahy pro příští týden

  • Opozice Jupiteru s Uranem. Ta v lidech vyvolává přehnanou impulzivitu. Může zavinit náhlé ztráty a prohry. Narušuje přátelské vztahy.
  • Kvadratura Jupiteru s Plutem. Mezi lidi vnáší podvody, chybný úsudek, poškození stávajícího systému a struktur společnosti, skandály.
Pro celý rok 2017 pak platí i následující...
  • Pluto stojí ve znamení Kozoroha. Pluto v tomto znamení je interpretován jako předpoklad hlubokých společenských a politických změn. Doba jakoby spěje ke svému osudu. Naposledy byl Pluto v Kozorohu v letech v letech 1762 až 1777 - to je právě v době přestavby společnosti (doba vlády Marie Terezie,vynález parního stroje, rozpuštění jezuitského řádu, založení Londýnské burzy, vyhlášení nezávislosti USA - například).
    V Kozorohu setrvá Pluto až do roku 2024, je tedy možné, že v průběhu jeho pobytu se projeví celkové zhroucení společenských struktur ať už z důvodů ekonomických, politických, či z důvodů vlivu přírodních sil.
Share:

0 komentářů:

Okomentovat